DIN 6331 A2 M 24
Sexkantsmuttrar, 1,5 d hög, med krage
Artikelnummer
6331224
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377144799
Nettovikt per 100
23,000 kg
Artikelnummer
6331224
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377144799
Nettovikt per 100
23,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 24 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 36 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Höjd (m) | 36 mm |
| Hörnmått (e) | 39,98 mm |
| Ansatsdiameter (d2) | 45 mm |
| Ansatshöjd (a) | 6 mm |
Information om produkten
Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 6331 A2 M 24