DIN 653 1.4305 M 8X20
Skruvar med räfflat huvud, låg modell
Artikelnummer
065328 20
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377050984
Nettovikt per 100
4,020 kg
Förpackningsenheter:
25
Artikelnummer
065328 20
Stålkvalitet
A1
EAN/GTIN
4043377050984
Nettovikt per 100
4,020 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 20 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Risso |
| Huvudhöjd (k) | 6 mm |
| Greppsystem (drift) | Räffla |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Huvuddiameter (dk) | 30 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 653 1.4305 M 8X20