DIN 6912 A2-070 M 12X60
Cylinderskruvar sexkanthylsa och nyckelstyrning
Artikelnummer
6912212 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377147882
Nettovikt per 100
5,700 kg
Artikelnummer
6912212 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377147882
Nettovikt per 100
5,700 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Total längd (l) | 60 mm |
| Diameter (d) | 12 mm |
| Gänglängd (b) | 30 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 18 mm |
| Huvudhöjd (k) | 7,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 10 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare DIN 6912 A2-070 M 12X60