DIN 6912 A2-070 M 24X90
Cylinderskruvar sexkanthylsa och nyckelstyrning
Artikelnummer
6912224 90
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377148360
Nettovikt per 100
36,900 kg
Artikelnummer
6912224 90
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377148360
Nettovikt per 100
36,900 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Total längd (l) | 90 mm |
| Diameter (d) | 24 mm |
| Gänglängd (b) | 54 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 36 mm |
| Huvudhöjd (k) | 14 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 19 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare DIN 6912 A2-070 M 24X90