DIN 6912 A2 M 8X25
Cylinderskruvar sexkanthylsa och nyckelstyrning
Artikelnummer
691228 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377148902
Nettovikt per 100
1,250 kg
Artikelnummer
691228 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377148902
Nettovikt per 100
1,250 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Total längd (l) | 25 mm |
| Diameter (d) | 8 mm |
| Gänglängd (b) | 18 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 13 mm |
| Huvudhöjd (k) | 5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 6 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare DIN 6912 A2 M 8X25