DIN 6912 A4-070 M 16X65
Cylinderskruvar sexkanthylsa och nyckelstyrning
Artikelnummer
6912416 65
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377262271
Nettovikt per 100
11,450 kg
Förpackningsenheter:
25
Artikelnummer
6912416 65
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377262271
Nettovikt per 100
11,450 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Total längd (l) | 65 mm |
| Diameter (d) | 16 mm |
| Gänglängd (b) | 38 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 24 mm |
| Huvudhöjd (k) | 10 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 14 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare DIN 6912 A4-070 M 16X65