DIN 6912 A4 M 20X45
Cylinderskruvar sexkanthylsa och nyckelstyrning
Artikelnummer
6912420 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377149565
Nettovikt per 100
13,900 kg
Förpackningsenheter:
25
Artikelnummer
6912420 45
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377149565
Nettovikt per 100
13,900 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Total längd (l) | 45 mm |
| Diameter (d) | 20 mm |
| Gänglängd (b) | 31 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 30 mm |
| Huvudhöjd (k) | 12 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 17 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare DIN 6912 A4 M 20X45