DIN 6921 A2-70 M 10X100/100
Sexkantsskruvar med fläns och spärrtandning, full gänga
Artikelnummer
69212010 100
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377277640
Nettovikt per 100
7,090 kg
Artikelnummer
69212010 100
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377277640
Nettovikt per 100
7,090 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 100 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 9,2 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 15 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Flänsdiameter (dc) | 22,3 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
- Den stora stödytan ger optimal kraftfördelning - Spärrtandningen minskar risken att skruven lossarAnvändningsmöjligheter
Fastsättning av konstruktionsdelar där stor anliggningsyta behövsAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning (A2) inklusive industriatmosfär och närhet till havet (A4)
Användningsområde
Solvärme, MetallkonstruktionProduktbroschyrer
Share DIN 6921 A2-70 M 10X100/100