DIN 6921 A4-70 M 6X55/55
Sexkantsskruvar med fläns och spärrtandning, full gänga
Artikelnummer
6921406 55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377404510
Nettovikt per 100
1,531 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
6921406 55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377404510
Nettovikt per 100
1,531 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 55 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 6,6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 10 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Flänsdiameter (dc) | 14,2 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Fastsättning av konstruktionsdelar där stor anliggningsyta behövsAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning (A2) inklusive industriatmosfär och närhet till havet (A4)
Användningsområde
Metallkonstruktion, SolvärmeProduktbroschyrer
Share DIN 6921 A4-70 M 6X55/55