DIN 7500 A2 CE M 3X12 Z
Gängformande skruvar med kullrigt huvud, modell CE
Artikelnummer
75002C3 12
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377152374
Nettovikt per 100
0,095 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
75002C3 12
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377152374
Nettovikt per 100
0,095 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Total längd (l) | 12 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 5,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,26 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ1 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Korta monteringstiderminskar monteringstiderna, eftersom gängskärning inte görs
Användningsmöjligheter
Förskruvningar inom metallbyggnad, sanitets- och uppvärmningsbyggnad.Användning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider
Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 7500 A2 CE M 3X12 Z