DIN 7500 A2 CE M 5X10 TX25
Gängformande skruvar med kullrigt huvud, modell CE
Artikelnummer
75002CT5 10
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377240408
Nettovikt per 100
0,316 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
75002CT5 10
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377240408
Nettovikt per 100
0,316 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5 mm |
| Total längd (l) | 10 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,14 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,52 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX25 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Produktfördelar
Korta monteringstiderMinskar monteringstiderna i förhållande till gängse plåtskruvar.
Manöverstabilt grepp
TX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
Förskruvningar inom metallbyggnad, sanitets- och uppvärmningsbyggnad.Användning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider
Användningsområde
MaskinkonstruktionProduktbroschyrer
Share DIN 7500 A2 CE M 5X10 TX25