DIN 7504 1.4006 O 6,3X22 TX30
Självgängande skruvar med försänkt huvud, modell O
Artikelnummer
75044006OT63 22
Stålkvalitet
C1
EAN/GTIN
4043377370143
Nettovikt per 100
0,420 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
75044006OT63 22
Stålkvalitet
C1
EAN/GTIN
4043377370143
Nettovikt per 100
0,420 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| Total längd (l) | 22 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 10,9 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,15 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX30 |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| Mått dp (dp) | 5,8 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
Korta monteringstiderMinskar monteringstiderna i förhållande till gängse plåtskruvar.
Manöverstabilt grepp
TX-greppet möjliggör enkel och säker inskruvning från ansättning till försänkning av skruven.
Användningsmöjligheter
- Lämplig för stål och mjuka metallerAnvändningsområde
Metallkonstruktion, Solvärme, TräkonstruktionKännetecken
- Martensitiskt rostfritt stål härdat (1.4006)Share DIN 7504 1.4006 O 6,3X22 TX30