DIN 7504 A2 K 3,9X25
Självgängande skruvar sexkanthuvud och krage, K
Artikelnummer
75042K39 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377153029
Nettovikt per 100
0,200 kg
Artikelnummer
75042K39 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377153029
Nettovikt per 100
0,200 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3,9 mm |
| Total längd (l) | 25 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 3,4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 5,5 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Hörnmått (e) | 5,96 mm |
| Flänsdiameter (dc) | 8,3 mm |
| Mått dp (dp) | 3,1 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Observera, endast för mjukmetallerAnvändningsområde
Metallkonstruktion, Solvärme, FasadShare DIN 7504 A2 K 3,9X25