DIN 7504 A2 K 5,5X130
Självgängande skruvar sexkanthuvud och krage, K
Artikelnummer
75042K55 130
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377153227
Nettovikt per 100
1,910 kg
Artikelnummer
75042K55 130
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377153227
Nettovikt per 100
1,910 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| Total längd (l) | 130 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 5,4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 8 |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Hörnmått (e) | 8,71 mm |
| Flänsdiameter (dc) | 11 mm |
| Mått dp (dp) | 4,8 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Observera, endast för mjukmetallerAnvändningsområde
Metallkonstruktion, Solvärme, FasadShare DIN 7504 A2 K 5,5X130