DIN 7504 A2 M 4,2X25 V2
Självgängande skruvar med kullrigt huvud, modell M
Artikelnummer
75042MV42 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377251046
Nettovikt per 100
0,234 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
75042MV42 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377251046
Nettovikt per 100
0,234 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,2 mm |
| Total längd (l) | 25 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 8 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,1 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | V2 |
| Greppsystem (drift) | Fyrkant |
| Mått dp (dp) | 3,5 mm |
Information om produkten
Produktfördelar
FyrkantsgreppGreppet är ett optimalt komplement till redan kända grepp som TX, PZ och PH
Användningsmöjligheter
Observera, endast för mjukmetallerAnvändningsområde
Metallkonstruktion, Solvärme, FasadProduktbroschyrer
Share DIN 7504 A2 M 4,2X25 V2