DIN 7504 A2 M 4,2X45 H
Självgängande skruvar med kullrigt huvud, modell M
Artikelnummer
75042M42 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377338044
Nettovikt per 100
0,373 kg
Artikelnummer
75042M42 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377338044
Nettovikt per 100
0,373 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,2 mm |
| Total längd (l) | 45 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 8,2 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,05 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH2 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
| Mått dp (dp) | 3,6 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Observera, endast för mjukmetallerAnvändningsområde
Metallkonstruktion, Solvärme, FasadShare DIN 7504 A2 M 4,2X45 H