DIN 7504 A4 M 4,8X38 Z
Självgängande skruvar med kullrigt huvud, modell M
Artikelnummer
75044M048 38
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377365699
Nettovikt per 100
0,470 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
75044M048 38
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377365699
Nettovikt per 100
0,470 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| Total längd (l) | 38 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,55 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| Mått dp (dp) | 4,1 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Observera, endast för mjukmetallerAnvändningsområde
Metallkonstruktion, Solvärme, FasadShare DIN 7504 A4 M 4,8X38 Z