DIN 7504 A4 M 5,5X90 TX25
Självgängande skruvar med kullrigt huvud, modell M
Artikelnummer
75044MT55 90
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377366801
Nettovikt per 100
1,320 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
75044MT55 90
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377366801
Nettovikt per 100
1,320 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| Total längd (l) | 90 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| Huvuddiameter (dk) | 10,8 mm |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvudhöjd (k) | 3,95 mm |
| Greppsystem (drift) | Sextandhålsgrepp |
| Greppstorlek (Greppst.) | TX25 |
| Mått dp (dp) | 4,8 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Observera, endast för mjukmetallerAnvändningsområde
Metallkonstruktion, Solvärme, FasadShare DIN 7504 A4 M 5,5X90 TX25