DIN 7971 A2 C 5,5X50
Cylindriska plåtskruvar med spår
Artikelnummer
7971255 50
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377155450
Nettovikt per 100
0,776 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
7971255 50
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377155450
Nettovikt per 100
0,776 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 12 " |
| Total längd (l) | 50 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 2 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| Huvuddiameter (dk) | 10,8 mm |
| huvudets form | Topplock |
| Huvudhöjd (k) | 3,2 mm |
| Spårbredd (n) | 1,6 mm |
| Spårdjup (t) | 1,55 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionShare DIN 7971 A2 C 5,5X50