DIN 7972 A2 C 2,9X9,5
Försänkta plåtskruvar med spår
Artikelnummer
7972229 95
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377155740
Nettovikt per 100
0,035 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
7972229 95
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377155740
Nettovikt per 100
0,035 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,9 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 4 " |
| Total längd (l) | 9,5 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 0,375 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| Huvuddiameter (dk) | 5,5 mm |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvudhöjd (k) | 1,7 mm |
| Spårbredd (n) | 0,8 mm |
| Spårdjup (t) | 0,5 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionShare DIN 7972 A2 C 2,9X9,5