DIN 7972 A2 C 6,3X22
Försänkta plåtskruvar med spår
Artikelnummer
7972263 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377156303
Nettovikt per 100
0,415 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
7972263 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377156303
Nettovikt per 100
0,415 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 14 " |
| Total längd (l) | 22 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 0,875 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| Huvuddiameter (dk) | 12,4 mm |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvudhöjd (k) | 3,8 mm |
| Spårbredd (n) | 1,6 mm |
| Spårdjup (t) | 1,2 mm |
| Greppsystem (drift) | Spår |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionShare DIN 7972 A2 C 6,3X22