DIN 7976 A2 C 4,2X32
Plåtskruvar med sexkant
Artikelnummer
7976242 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377157553
Nettovikt per 100
0,291 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
7976242 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377157553
Nettovikt per 100
0,291 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,2 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 8 " |
| Total längd (l) | 32 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 1,25 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Hexagon head |
| Huvudhöjd (k) | 2,8 mm |
| Greppsystem (drift) | Utvändig sexkant |
| Hörnmått (e) | 7,59 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 7 |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- Utvändig sexkant
Share DIN 7976 A2 C 4,2X32