DIN 7981 A2 C 2,9X13 H
Plåtskruvar med kullrigt huvud och krysspår
Artikelnummer
7981229 13
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377160263
Nettovikt per 100
0,063 kg
Artikelnummer
7981229 13
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377160263
Nettovikt per 100
0,063 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,9 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 4 " |
| Total längd (l) | 13 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 0,5 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| Huvuddiameter (dk) | 5,5 mm |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvudhöjd (k) | 2,2 mm |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH1 |
| Mått m (m) | 3 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PH
- Kullrigt huvud
Share DIN 7981 A2 C 2,9X13 H