DIN 7981 A2 C 4,2X55 Z
Plåtskruvar med kullrigt huvud och krysspår
Artikelnummer
79812042 55
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377406941
Nettovikt per 100
0,465 kg
Artikelnummer
79812042 55
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377406941
Nettovikt per 100
0,465 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,2 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 8 " |
| Total längd (l) | 55 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 2,25 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| Huvuddiameter (dk) | 8,1 mm |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvudhöjd (k) | 3,05 mm |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Mått m (m) | 4,3 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PZ
- Kullrigt huvud
Share DIN 7981 A2 C 4,2X55 Z