DIN 7981 A2 C 6,3X25 H
Plåtskruvar med kullrigt huvud och krysspår
Artikelnummer
7981263 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377161154
Nettovikt per 100
0,606 kg
Artikelnummer
7981263 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377161154
Nettovikt per 100
0,606 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 14 " |
| Total längd (l) | 25 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 1 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| Huvuddiameter (dk) | 12,4 mm |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvudhöjd (k) | 4,55 mm |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH3 |
| Mått m (m) | 7,1 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PH
- Kullrigt huvud
Share DIN 7981 A2 C 6,3X25 H