DIN 7981 A4 C 2,9X9,5 Z
Pladeskruer med linsehoved og krydskærv
Artikelnummer
79814029 95
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377161383
Nettovikt per 100
0,051 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
79814029 95
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377161383
Nettovikt per 100
0,051 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,9 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 4 " |
| Total längd (l) | 9,5 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 0,375 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 5,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,2 mm |
| Mått m (m) | 2,9 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ1 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PZ
- Kullrigt huvud
Share DIN 7981 A4 C 2,9X9,5 Z