DIN 7981 A4 C 5,5X90 Z
Pladeskruer med linsehoved og krydskærv
Artikelnummer
79814055 90
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377161994
Nettovikt per 100
1,321 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
79814055 90
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377161994
Nettovikt per 100
1,321 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 12 " |
| Total längd (l) | 90 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 3,5 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 10,8 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,95 mm |
| Mått m (m) | 6,2 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ3 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PZ
- Kullrigt huvud
Share DIN 7981 A4 C 5,5X90 Z