DIN 7982 A2 C 2,9X22 H
Försänkta plåtskruvar med krysspår
Artikelnummer
7982229 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377164797
Nettovikt per 100
0,080 kg
Artikelnummer
7982229 22
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377164797
Nettovikt per 100
0,080 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,9 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 4 " |
| Total längd (l) | 22 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 0,875 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 5,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,7 mm |
| Mått m (m) | 3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH1 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PH
- Försänkt huvud
Share DIN 7982 A2 C 2,9X22 H