DIN 7982 A2 C 4,8X60 V2
Försänkta plåtskruvar med fyrkanthål
Artikelnummer
79822V48 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377252173
Nettovikt per 100
0,605 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
79822V48 60
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377252173
Nettovikt per 100
0,605 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Produktbroschyrer
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 10 " |
| Total längd (l) | 60 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 2,375 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | V2 |
| Greppsystem (drift) | Fyrkant |
Information om produkten
Produktfördelar
FyrkantsgreppGreppet är ett optimalt komplement till redan kända grepp som TX, PZ och PH
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning utan nämnvärda halter av klorider och svaveldioxider.
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- Fyrkant
- Försänkt huvud
Produktbroschyrer
Share DIN 7982 A2 C 4,8X60 V2