DIN 7982 A4 C 3,9X28 Z
Försänkta plåtskruvar med krysspår
Artikelnummer
79824039 28
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377322609
Nettovikt per 100
0,181 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
79824039 28
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377322609
Nettovikt per 100
0,181 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3,9 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 7 " |
| Total längd (l) | 28 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 7,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,3 mm |
| Mått m (m) | 4,2 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PZ
- Försänkt huvud
Share DIN 7982 A4 C 3,9X28 Z