DIN 7982 A4 C 4,2X80 H
Försänkta plåtskruvar med krysspår
Artikelnummer
7982442 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377322807
Nettovikt per 100
0,574 kg
Artikelnummer
7982442 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377322807
Nettovikt per 100
0,574 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,2 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 8 " |
| Total längd (l) | 80 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 3,375 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 8,1 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2,5 mm |
| Mått m (m) | 4,7 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH2 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PH
- Försänkt huvud
Share DIN 7982 A4 C 4,2X80 H