DIN 7982 A4 C 4,8X38 Z
Försänkta plåtskruvar med krysspår
Artikelnummer
79824048 38
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377166234
Nettovikt per 100
0,395 kg
Förpackningsenheter:
500
Artikelnummer
79824048 38
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377166234
Nettovikt per 100
0,395 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 10 " |
| Total längd (l) | 38 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 1,5 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | försänkt huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 9,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
| Mått m (m) | 5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ2 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PZ
- Försänkt huvud
Share DIN 7982 A4 C 4,8X38 Z