DIN 7983 A2 C 4,8X32 H
Plåtskruvar, kullrigt försänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
7983248 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377169778
Nettovikt per 100
0,378 kg
Artikelnummer
7983248 32
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377169778
Nettovikt per 100
0,378 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4,8 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 10 " |
| Total längd (l) | 32 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 1,25 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 9,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
| Mått m (m) | 5,4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH2 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PH
- Kullerförsänkt huvud
Share DIN 7983 A2 C 4,8X32 H