DIN 7983 A4 C 2,2X6,5 Z
Plåtskruvar, kullrigt försänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
79834022 65
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377170194
Nettovikt per 100
0,018 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
79834022 65
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377170194
Nettovikt per 100
0,018 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,2 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 2 " |
| Total längd (l) | 6,5 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 0,25 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 4,3 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,3 mm |
| Mått m (m) | 2,4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ1 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PZ
- Kullerförsänkt huvud
Share DIN 7983 A4 C 2,2X6,5 Z