DIN 7983 A4 C 5,5X120 Z
Plåtskruvar, kullrigt försänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
79834055 120
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377323750
Nettovikt per 100
1,663 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
79834055 120
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377323750
Nettovikt per 100
1,663 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 5,5 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 12 " |
| Total längd (l) | 120 mm |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 10,8 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,4 mm |
| Mått m (m) | 6,6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ3 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PZ
- Kullerförsänkt huvud
Share DIN 7983 A4 C 5,5X120 Z