DIN 7983 A4 C 6,3X16 H
Plåtskruvar, kullrigt försänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
7983463 16
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377171825
Nettovikt per 100
0,307 kg
Artikelnummer
7983463 16
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377171825
Nettovikt per 100
0,307 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6,3 mm |
| DURCHMESSERZOLLFE | 14 " |
| Total längd (l) | 16 mm |
| Total längd tum ((Tum)) | 0,625 " |
| Typ av gänga | Sheet gänga |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 12,4 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3,8 mm |
| Mått m (m) | 7,4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH3 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Plåtförskruvningar inom sanitets- och uppvärmningsbyggnadAnvändning i våtutrymmen samt utomhusanvändning inklusive industriatmosfär och närhet till havet
Plåtarna för de delar som skall skruvas samman måste vara större än gängstigningen för den valda skruven
Användningsområde
MetallkonstruktionKännetecken
- Plåtgänga- PH
- Kullerförsänkt huvud
Share DIN 7983 A4 C 6,3X16 H