DIN 7984 A2-070 M 10X110
Cylinderskruvar, sexkanthylsa, lågt huvud
Artikelnummer
7984210 110
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377262684
Nettovikt per 100
7,200 kg
Artikelnummer
7984210 110
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377262684
Nettovikt per 100
7,200 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 110 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 16 mm |
| Huvudhöjd (k) | 6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 7 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| Gänglängd (b) | 26 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare DIN 7984 A2-070 M 10X110