DIN 7984 A2 M 3X25
Cylinderskruvar, sexkanthylsa, lågt huvud
Artikelnummer
798423 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377172624
Nettovikt per 100
0,145 kg
Artikelnummer
798423 25
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377172624
Nettovikt per 100
0,145 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Total längd (l) | 25 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 5,5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 2 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| Gänglängd (b) | 12 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare DIN 7984 A2 M 3X25