DIN 7984 A4-070 M 20X70
Cylinderskruvar, sexkanthylsa, lågt huvud
Artikelnummer
7984420 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377173928
Nettovikt per 100
19,700 kg
Förpackningsenheter:
25
Artikelnummer
7984420 70
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377173928
Nettovikt per 100
19,700 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 20 mm |
| Total längd (l) | 70 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 30 mm |
| Huvudhöjd (k) | 11 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 14 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| Gänglängd (b) | 46 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare DIN 7984 A4-070 M 20X70