DIN 7984 A4-070 M 6X35
Cylinderskruvar, sexkanthylsa, lågt huvud
Artikelnummer
798446 35
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377174420
Nettovikt per 100
0,867 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
798446 35
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377174420
Nettovikt per 100
0,867 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 35 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 10 mm |
| Huvudhöjd (k) | 4 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 4 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| Gänglängd (b) | 18 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 560 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare DIN 7984 A4-070 M 6X35