DIN 7984 A4 M 20X55
Cylinderskruvar, sexkanthylsa, lågt huvud
Artikelnummer
7984420 55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377173904
Nettovikt per 100
16,000 kg
Förpackningsenheter:
25
Artikelnummer
7984420 55
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377173904
Nettovikt per 100
16,000 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 20 mm |
| Total längd (l) | 55 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 30 mm |
| Huvudhöjd (k) | 11 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 14 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| Gänglängd (b) | 55 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare DIN 7984 A4 M 20X55