DIN 7984 A4 M 24X80
Cylinderskruvar, sexkanthylsa, lågt huvud
Artikelnummer
7984424 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377263667
Nettovikt per 100
32,400 kg
Förpackningsenheter:
10
Artikelnummer
7984424 80
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377263667
Nettovikt per 100
32,400 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 24 mm |
| Total längd (l) | 80 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Topplock |
| Huvuddiameter (dk) | 36 mm |
| Huvudhöjd (k) | 13 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | SW 19 |
| Greppsystem (drift) | Insex |
| Gänglängd (b) | 80 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionKännetecken
- "0" = reducerad lastkapacitetShare DIN 7984 A4 M 24X80