DIN 7985 A2 M 2X5 H
Panhuvudskruvar med korsförsänkning
Artikelnummer
798522 5
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377176264
Nettovikt per 100
0,021 kg
Artikelnummer
798522 5
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377176264
Nettovikt per 100
0,021 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2 mm |
| Total längd (l) | 5 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 4 mm |
| Huvudhöjd (k) | 1,6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH1 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 7985 A2 M 2X5 H