DIN 7985 A4 M 10X40 Z
Skruvar med kullrigt huvud och krysspår
Artikelnummer
79854010 40
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377346179
Nettovikt per 100
3,570 kg
Förpackningsenheter:
100
Artikelnummer
79854010 40
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377346179
Nettovikt per 100
3,570 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 10 mm |
| Total längd (l) | 40 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 20 mm |
| Huvudhöjd (k) | 7,5 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ4 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 7985 A4 M 10X40 Z