DIN 7985 A4 M 2,5X22 Z
Skruvar med kullrigt huvud och krysspår
Artikelnummer
79854025 22
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377293459
Nettovikt per 100
0,091 kg
Förpackningsenheter:
1.000
Artikelnummer
79854025 22
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377293459
Nettovikt per 100
0,091 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 2,5 mm |
| Total längd (l) | 22 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 5 mm |
| Huvudhöjd (k) | 2 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ1 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 7985 A4 M 2,5X22 Z