DIN 7985 A4 M 3X5 H
Skruvar med kullrigt huvud och krysspår
Artikelnummer
798543 5
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377179173
Nettovikt per 100
0,067 kg
Artikelnummer
798543 5
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377179173
Nettovikt per 100
0,067 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 3 mm |
| Total längd (l) | 5 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH1 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
| Huvudhöjd (k) | 2,4 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 7985 A4 M 3X5 H