DIN 7985 A4 M 4X25 H
Skruvar med kullrigt huvud och krysspår
Artikelnummer
798544 25
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377179289
Nettovikt per 100
0,294 kg
Artikelnummer
798544 25
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377179289
Nettovikt per 100
0,294 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 4 mm |
| Total längd (l) | 25 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 8 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH2 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
| Huvudhöjd (k) | 3,1 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 7985 A4 M 4X25 H