DIN 7985 A4 M 6X18 H
Skruvar med kullrigt huvud och krysspår
Artikelnummer
798546 18
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377294104
Nettovikt per 100
0,654 kg
Artikelnummer
798546 18
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377294104
Nettovikt per 100
0,654 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 18 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 12 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PH3 |
| Greppsystem (drift) | Phillips |
| Huvudhöjd (k) | 4,6 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 7985 A4 M 6X18 H