DIN 7985 A4 M 8X30 Z
Skruvar med kullrigt huvud och krysspår
Artikelnummer
7985408 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377346308
Nettovikt per 100
1,750 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
7985408 30
Stålkvalitet
A4
EAN/GTIN
4043377346308
Nettovikt per 100
1,750 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 8 mm |
| Total längd (l) | 30 mm |
| Typ av gänga | metriskt |
| huvudets form | Lins huvud |
| Huvuddiameter (dk) | 16 mm |
| Huvudhöjd (k) | 6 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ4 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| draghållfasthet (Rm) | 700 N/mm² |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom maskinområdet.Användningsområde
MaskinkonstruktionShare DIN 7985 A4 M 8X30 Z