DIN 7995 A2 6,0X45 Z
Träskruvar med kullerförsänkt huvud och krysspår
Artikelnummer
7995260 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377184399
Nettovikt per 100
0,845 kg
Förpackningsenheter:
200
Artikelnummer
7995260 45
Stålkvalitet
A2
EAN/GTIN
4043377184399
Nettovikt per 100
0,845 kg
- Tekniska data
- Information om produkten
- Katalogsida
Tekniska data
| Diameter (d) | 6 mm |
| Total längd (l) | 45 mm |
| draghållfasthet (Rm) | 500 N/mm² |
| Typ av gänga | Trä tråden |
| huvudets form | Raised |
| Huvuddiameter (dk) | 11 mm |
| Greppstorlek (Greppst.) | PZ3 |
| Greppsystem (drift) | Pozidrive |
| Gänglängd (b) | 27 mm |
| Huvudhöjd (k) | 3 mm |
Information om produkten
Användningsmöjligheter
Ideal för förskruvningar inom träområdet.Användningsområde
TräkonstruktionShare DIN 7995 A2 6,0X45 Z